Mor Menekşeler Dizisi

MyEskisehir tarafından 24 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır.

TRT‘de ekranlara gelen Mor Menekşeler Dizisi, 1950 yıllarının Türkiye’sini konu alan bir yapım. Dizinin çekiminin yapıldığı yer ise Eskişehir’de  bulunan Tarihi Odunpazarı Evleri. Yönetmen Serdar Akar, çekimlerin Odunpazarında yapılmasının sebebinin bölgenin 1950’li yılları anlatmak için uygun bir yer olduğunu dile getiriyor.

Mor Menekşeler, Mahalle Dizisi Tadında

Mor Menekşeler bir mahalle dizisi tadında ve aşk, nefret, kavga gibi unsurları içerisinde barındırıyor. TRT’de Kasım 2011 tarihinde başlayan dizi, pazartesi günleri ekranlara geliyor. Kadronun ise 26 kişiden oluşması hoş bir durumu ortaya çıkartıyor. (Gerçi ekleme ve çıkarmalarla bu sayı bozuluyor).

Odunpazarının Tanıtılması

Mor Menekşeler dizisinin, Odunpazarı bölgesinin dolayısıyla Eskişehir’in tanıtılmasında etkin bir rol oynuyor. Nitekim dizi kadrosunda Güven Kıraç başta olmak üzere birçok ünlü oyuncu yer alıyor.

Mor Menekşeler Dizisi ile ilgili Bağlantılar

Mor Menekşeler Dizisi Tanıtım Fragmanı – Videosu

8 sene önce yazılmıştır.
"Mor Menekşeler Dizisi" bu yazı 24 Ağustos 2011 tarihinde saat 22:57 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "MyEskisehir" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 22.048 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. hakan dedi ki:

   hakan işte ben

  2. ömer dedi ki:

   dizi harika bir kadroya ve kaliteye sahip yapımcıya da senariste de yönetmene de oyunculara da başarılar dilemiyorum zaten çok başarılılar ben bu kadroyu tatar ramazan filmini çekmeye davet ediyorum harika olur hele levend beyde tam kilo almış valla harika olur düşünün derim haa yaparsanızda bende rol isterim haa hayatımın filmidir tatar ramazan başarılar diliyorum hepinize tv nin böyle kaliteli yapımlara ihtiyacı var tekrar tşk:)

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  © 2011 My Eskişehir. Tüm Hakları Saklıdır.