Eskişehir’de Kartopu Savaşları

MyEskisehir tarafından 11 Ocak 2012 tarihinde yazılmıştır.

Eskişehir’de yaşayanlar bilir; Eskişehir’de kış aylarında oldukça fazla kar yağışı olur ve uzun süre kar yerde kalır. Çocukluğumuzun vazgeçilmez eğlencelerinden olan kartopu savaşları bu yıl Eskişehir’de sayıları yüzleri bulan gençler tarafından can sıkıntısına karşı ayrı bir eğlence oluşturmuş durumda.

Aralık ayında başlayan Kartopu Savaşları, ocak ayında hız kesmeden devam ediyor. Özellikle final haftasında olan üniversiteli öğrenciler Espark civarını kendilerine kartopu savaşı için mekan seçmiş durumda. Bu savaşlar hatta sosyal medyada organize edilip etkinlik haline dönüşmüş durumda.

Birbirlerine kartopu fırlatan gençler, kendilerini haber yapmaya gelen habercileri, yoldan geçmekte olan toplu taşıma araçlarını ve arabaları da unutmuyor ve onlarada birer kartopu hediye ediyor.

Durum böyle olunca ülkenin ulusal haber ve televizyon kanallarıda kendilerini haber yapıyor.

Eğer kar yağışının yoğun olduğu bir akşamda merkezde dolaşıyorsanız dikkatli olmanızda fayda var. Bir kartopu tarafından kim vurdu ya gitmeyin ;)

İşte Kartopu Savaşlarından Görüntüler

7 sene önce yazılmıştır.
"Eskişehir’de Kartopu Savaşları" bu yazı 11 Ocak 2012 tarihinde saat 13:58 sularında "Eskişehir Etkinlik,Eskişehir Haberler" kategorisinde yayınlanmış olup "MyEskisehir" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 5.977 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Sevcan dedi ki:

   Harika bir manzara…Kış gelsede yine dışarı çıksak Espark önünde böyle güzel kar topu oynasak :)

  2. ecem dedi ki:

   NEGUZEL BIR GORUNTU BU … HEPIMIZIN ICINDE BIR COCUKLUK VAR ZATEN.. POZITIF ETRAFA NESE SACAN HERKESI EGLENDIREN BIR AKSAM OLDU.. ESKISEHIRLIYIM BUGUNE DEK BOYLE KAR TOPU SAVASI YASANMADI ESKISEHIRIMIZIN CADDELERINDE BOYLE HAREKETLI OLUSU GENCLERIMIZIN ESKISEHIRIMIZE VERDIGI BU GUZEL COSKU DEFALARCA IZLENMEYE DEGERDI BENCE…

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  © 2011 My Eskişehir. Tüm Hakları Saklıdır.