Eskişehir’de Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler

MyEskisehir tarafından 11 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır.

Bildiğimiz üzere fotoğraflar düğünlerin vazgeçilmez materyelleri arasında. Düğün fotoğrafları arasına yeni giren bir bölüm artık ülkemizde oldukça gelişiyor. Gelin ve damatın düğünden önce etkileyici ortamlarda, unutulmaz fotoğraflarının çekilmesi. İşte son zamanlarda Eskişehir’de düğün fotoğrafı çekilen mekanlar bu yazımızın konusu olacak.

İlk Yapılması Gereken : Doğru Fotoğrafçı

Fotoğrafçı ve Fotoğraf Sanatçısı terimleri ülkemizde fotoğrafçılığın gelişmesiyle birlikte, birbirinde kalın çizgelerle ayrılmış durumda. Düğün Fotoğrafçılığı ise hiç şüphesiz ayrı bir meslek dalı olmuş durumda. Bundan yola çıkarak düğün resimleri için profesyonel hizmet sunan ekipler ve kişiler mevcut. Biraz araştırma sonucu bu meslekte işini iyi yapan fotoğrafçıları bulabilirsiniz. Fotoğrafçınızı seçerken mutlaka referans isteyip, daha önceden çekmiş olduğu düğün fotoğraflarına bakmanız faydalı olacaktır.

Bir de yeri gelmişken şunu söylemeden geçemeyeceğim. Düğün Fotoğrafları dışında Düğün Filmi yapan ekipler mevcut. Bunlar kendinizi bir filmin içindeymişsiniz hissini uyandıracak yapımlar. Araştırma yapabilirsiniz.

Eskişehir’de Düğün Fotoğrafı Çekilebilecek Mekanlar

Düğün fotoğrafcınızı seçtikten sonra sıra geldi mekan seçmeye. Gerçi fotoğrafçınız size bu konuda Eskişehir’de popüler mekanları söylecektir.

Bilim Kültür ve Sanat Parkı

Son zamanlarda Eskişehir’de en çok tercih edilen yer şüphesiz Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı olsa gerek. Ben şahsen parkı ziyarete gittiğimde düğün fotoğrafı için gelmiş olan çiftleri görüyorum. Bilim Parkını bu konuda öne çıkartan hususlar ise geniş yeşil alanları, su göleti, Korsan Gemisi, Anfi Tiyatro ve Masal Şatosu.

Özellikle Masal Şatosunda işini bilen bir düğün fotoğrafçısı ile mükemmel fotoğraflar ortaya çıkabilir.

Odunpazarı Tarihi Evleri

Odunpazarında bulunan yeniden restore edilen Odunpazarı Evleri bu iş için uygun mekanlardan. Gerek tarihi dokusu, gerekse dar ve rüya tadında ki sokakları fotoğraflar için oldukça uygun kareler oluşturuyor.

Tarihi Odunpazarı Evleri

Şelale Park

Şelale Park’ın düğün fotoğrafları için uygun bir yer kılan özelliği manzarası. Eskişehir manzarası eşliğinde çekilen fotoğraflar oldukça unutulmaz olacaktır. Tabi büyük Yel Değirmeni de bunun için uygun bir simge durumunda.

Diğer Mekanlar

Kentpark her ne kadar da düğün fotoğrafları için uygun bir yer gözükmese de, sunduğu yeşillik, geniş ve ferah bir alan ve parkta bulunan su göleti ve köprüler sebebiyle alternatifler arasına alınmalı.

Adalar; gondol imkanı, porsuk nehri, köprüler sebebiyle düşünülebilir.

Sizin ve evleneceğiniz kişinin ortak anıların olduğu mekanlar yine tercih sebebleri arasında yer alabilir.

Allah mesud etsin …

8 sene önce yazılmıştır.
"Eskişehir’de Düğün Fotoğrafı Çekilecek Yerler" bu yazı 11 Ağustos 2011 tarihinde saat 02:28 sularında "Faydalı Bilgiler" kategorisinde yayınlanmış olup "MyEskisehir" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 13.117 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 3 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. hicran dedi ki:

   İyi günler 21 Agustosta dügünüm var dısmekan fotoraf cekimini fiyatını öğrene bilirmiyim teşekkürler.

  2. İsmail Özyurt dedi ki:

   Evliliğin en güzel günü olan düğün gününüzü alışılmışın dışında, estetik kareler, yaratıcı detaylar ve spontane anlar ile baştan sona belgesel tarzda fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Yıllar geçip geri dönüp baktığınızda yüzünüzde kocaman ve sıcacık bir gülümseme olması için deklanşöre basıyoruz.

   İletişim:
   İsmail Özyurt
   Telefon :0532 510 16 71
   Mail: info@ismailozyurt.com
   Facebook Sayfası :www.facebook.com/ozyurtismail
   Facebook Hesabı : http://www.facebook.com/dugunfotografcisi.ismailozyurt
   Website : http://www.ismailozyurt.com/

   Türkiye?nin 15?den fazla şehrinde çektiğim düğün fotoğraflarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 800 ?den fazla fotoğrafı inceleyebilir, farklı gelinlik modellerinden fikir edinebilirsiniz.

   Albüm 1
   http://www.tinyurl.com/cyxeqwr
   Abüm 2
   http://www.tinyurl.com/bnn8hxu
   Albüm 3
   http://www.tinyurl.com/cteq52o
   Albüm 4
   http://www.tinyurl.com/cj2k6lx
   Albüm 5
   http://www.tinyurl.com/cy6a42d

   Mersin’de gerçekleştirdiğimiz çekimin kamera arkası görüntülerini izlemek isteyenler buradan videoya ulaşabilirler.

   http://vimeo.com/28974342
   2012 Yılında Evlenecek Çiftler İçin Bilgilendirme :
   Düğününüzün hikayesinin fotoğraflanmasını istiyorsanız, fotoğrafçınız ile olabildiğince erken iletişim kurmanızda fayda var. Böylece düğün günü yaklaştığında onca hazırlığın ve telaşın yanında fotoğrafçı bulamama stresini de yaşamazsınız. Birçok evlenecek çift bahar ve yaz aylarında aynı tarihlerde evlenmeyi tercih ediyor, bu durumda düğün mekanları veya balayı rezervasyonları gibi fotoğrafçılar da yoğun bir dönemde oluyorlar. Gerçekten çalışmalarını beğendiğiniz, samimiyetine inandığınız fotoğrafçıyla çalışma fırsatını kaçırmamak için ilk irtibata geçeceğiniz kişiler arasına fotoğrafçınızı da katın.

   2012 sezonu için rezervasyonları almaya başladım. Eğer siz de bizimle çalışmak istiyorsanız iletişim bilgilerini kullanarak irtibata geçebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

   [EN]
   We immortalize your wedding day – the most important day of marriage – with the aesthetic frames, creative details and spontaneous moments,albuming like the episodes from the begining to the end.So, we work with a great effort to see the big and pleasantly warm smile on your face when you look back after years. We press the shutter only for this!.

   [FR]
   On immortalise le jour de noce que le plus beau jour de mariage en dehors de choses classiques en faisant des photos au style de documentaire avec des carrés esthétiques, des détails créatifs et les moments spontanés.Donc, on presse le déclencheur pour voir la grande risette chaude quand vous pensez votre moments spécials après des années.

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  © 2011 My Eskişehir. Tüm Hakları Saklıdır.