Eskişehir Sema Gösterileri Ramazan 2011

MyEskisehir tarafından 5 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır.

Tepebaşı Belediyesi 2011 Ramazan ayı dolayısıyla düzenlediği etkinliklerin arasına Sema Gösterileri de dahil oluyor. Konya Türk Müziği Sema Grubu tarafından sunulacak gösteriler iki bölümden oluşacak. İlk bölümde ilahiler okuyan Konya Türk Müziği Sema Grubu, ikinci bölümde sema gösterisini gerçekleştirecek.  Ücretiz olan ramazan ayı sema gösterileri şu tarihlerde ve yerlerde gerçekleşek :

Sema Gösterileri Programı

6 Ağustos 2011 Cumartesi – Atatürk Kapalı Spor Salonu

13 Ağustos 2011 Cumartesi – Çamlıca Kapalı Spor Salonu

Gösteriler saat 21.30’da başlayacak.

 

13 Ağustos Çamlıca Sema Gösterisi

Tepebaşı Belediyesi, Sütlüce?de gerçekleştirdiği sokak iftarından sonra Çamlıca Spor Salonu?nda Sema Gösterisi düzenledi. Konya Türk Müziği Sema Topluluğu, önce tasavvuf müziğinden örnekleri seslendirirken, daha sonra sema gösterisi sundu.

Eskişehir Çamlıca Sema Gösterisi

Çok sayıda vatandaşın ilgiyle izlediği Konya Türk Müziği Sema Topluluğu?nun Eskişehirlilere özel bir gece yaşattığını söyleyen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, katılanların Ramazan ayını kutladı ve sema ekibine teşekkür etti. Başkan Ataç, bu tarz etkinliklerin devam edeceğini söyledi.

Sema gösterisini izleyenlere çıkışta Tepebaşı Belediyesi tarafından birer semazen heykelciği armağan edildi.

8 sene önce yazılmıştır.
"Eskişehir Sema Gösterileri Ramazan 2011" bu yazı 5 Ağustos 2011 tarihinde saat 23:53 sularında "Eskişehir Etkinlik" kategorisinde yayınlanmış olup "MyEskisehir" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3.242 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    © 2011 My Eskişehir. Tüm Hakları Saklıdır.