Eskişehir Odunpazarı Evleri

MyEskisehir tarafından 29 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır.

Eskişehir’in Odunpazarı semtinde kalan ve şehrin ilk yerleşim bölgelerinde kalan evlerdir. 2 veya 3 katlı olup, genelde dar sokakları bulunmaktadır. Son yıllarda binaların aslına uygun şeklide restore edilmesiyle Tarihi Odunpazarı Evleri ismiyle anılmaya başlanmış olup, Eskişehir’in Kültür Turizmi simgelerinden biri olmayı başarmıştır.

Eskişehir Odunpazarı Evleri, rengarenk tarihi dokusu ile insanda derin duygular oluşturabilecek bir tarihi yapıya sahiptir. İçersinde barındırdığı çarşılar, hanlar, külliyeler, kır kahveleri, restoranlar, kültür merkezleri, butik oteler, ışıltılı ve rengarenk sokaklarıyla kendine has özgün bir görünüme sahiptir.

Odunpazarı Evlerinin bu etkileyici atmosferi yerli ve yabancı turistler tarafından büyük beğeniyle karşılanmış, görsel ve yazılı medyada kendine yer edinmiş hatta ulusal kanallarda yayınlanacak dizilere ev sahipliği yapacak kadar ön plana çıkmıştır.

Kendine has dokusu, tarihi ve atmosferiyle Eskişehir Odunpazarı Evleri Eskişehir’de görülecek ve gezilecek yerler içerisinde yerini alıyor.

Odunpazarı Evleri Resimleri

Odunpazarı Evleri’nin yüksek kalitede fotoğraflarıyla oluşturulmuş bir slayt video izleyebilirsiniz.

8 sene önce yazılmıştır.
"Eskişehir Odunpazarı Evleri" bu yazı 29 Ağustos 2011 tarihinde saat 22:41 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "MyEskisehir" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 4.582 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    © 2011 My Eskişehir. Tüm Hakları Saklıdır.