Eskişehir Kent Park

MyEskisehir tarafından 20 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır.

Eskişehir’in içerisinde yüzme havuzu bulunan, çok iyi yapılandırılmış parklarından biridir. Eskişehir’de, suyun rengi mavi ile doğanın rengi yeşilin oluşturduğu ender kombinasyonlar arasında yer alır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kente armağanı olan Kent Park, patika yolları, porsuk nehrinin ıslahlaştırılmış hali, geniş meydanı, köprüleri, havuzlarıyla dikkat çekiyor.

Kent Park, Porsuk Nehri’nin iki kola ayrılıp Kentpark’a girmesiyle göze hoş bir görüntü vermiştir. Aynı zamanda kapalı bir gölet konumuna gelirilen ayrı bir alanın içerisinde bir de ada mevcuttur. Bu gölette bulunan küçük ada, su fiskiyeleri ve balıklar görmeye değerdir. Su göletininden karşıya ulaşımı sağlayan ilk köprü ise parkı ziyarete gelenlerin fotoğraf çektirebilecekleri güzel bir manzara sunmaktadır.

Eskişehir’de Deniz Keyfi – Kent Park Plajı

Kent Park plajı, kamyonlarla deniz kumu dökülerek oluşturulmuştur. Porsuk Nehri’nin temizlenmesiyle de içinde yüzülebilecek bir alan oluşturulmuştur. Kentpark plajında iki cankurtaran hazır olarak beklemektedir. Toplamda 150 şezlong ve 15 soyunma kabini bulunmaktadır. Kentpark Plajı’nın toplam uzunluğu 350 metre‘dir. Ayrıca bir de Olimpik Yüzme Havuzu bulunmaktadır.

Eskişehir Kentpark

Eskişehir Kenpark’a Nasıl Gidilir – Ulaşım

Kentpark Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin hemen karşısında kalır. Terminale giden herhangi bir otobüsle veya Terminal istikametine giden tramvaya (Estram) binmek suretiyle parka ulaşılabilir.

Eskişehir Kent Park Fotoğrafları

8 sene önce yazılmıştır.
"Eskişehir Kent Park" bu yazı 20 Ağustos 2011 tarihinde saat 21:29 sularında "Eskişehir Parklar" kategorisinde yayınlanmış olup "MyEskisehir" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 12.304 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. elmas dedi ki:

   Eskişehire gittiğimizde kent parkı gezmek istedik ama bulmak ne mümkün kapısının önunden geçmişiz ne isim var ne bisey insan kocaman tabela koyar KENT PARK diye göremeden geldik çok üzüldüm doğrusu caddelerdede yetersiz tabela bulunmuyo…..

  Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  © 2011 My Eskişehir. Tüm Hakları Saklıdır.