Başlarken

MyEskisehir tarafından 1 Haziran 2011 tarihinde yazılmıştır.

Herkesin memleketi kendine güzel gelirmiş. Hani derler ya “Her çocuk anasına en güzel gelir” ya da “Kargaya yavrusu şahan gelirmiş”. Bu türden örnekleri çoğalmak mümkün. İşte bana da Eskişehir; gördüğüm, görmesemde kafamda canlandırdığım şehirler içerisinde, en yaşanabilir, en güzel şehir konumundadır. Eskişehir’li olmayanlar içlerinden “Sen hayatında kaç şehir gördün ki?” diyebilir belki ama Eskişehir’li olanlar, Eskişehir’i tanıma fırsatı bulanlar bu söylediğime hak verecektir.

Nedir peki Eskişehir’i güzel yapan? Aslında Eskişehir soğuk bir memlekettir. Kışlar uzun ve gerçekten soğuk geçer. Deniz desen o’da yok. Nüfusu 1 milyonun altında. Genel olarak insanlar zengin değiller. Aslında bu saydıklarım gerçektende öyledir. Eskişehir’i Eskişehir yapan şey kendi halindeliğidir. İnsanların birbirlerine saygısının olduğu, gereksiz ve anlamsız siyasi çekişmelerden uzak, toplumun hangi kademesinden olsalarda  birbirlerini hor görmedikleri bir şehirdir. İşte bu şehiri bana göre yaşanabilir en güzel yerlerden biri olmasındaki başlıca sebebler bunlardır. Dahası var tabi ama saymakla biter mi bilinmez. Adalar, üniversiteler, son yıllarda şehirdeki çevre düzenlemeleri, Es-Es, Odunpazarı, Hamamyolu, Haller ve çevresi, Reşadiye, havadar ve bir o kadar da sakin Çankaya diye uzar gider…

İnsan sevdiği, benimsediği hususlarla ilgili birşeyler yapmak ister. İşte My Eskişehir fikride buradan çıktı. Ne yapim derken bide bakmışım blog açılmış bile. Sonra ne yazsam derken üçüncü paragrafa gelmişim :)

Yani işte böyle, kendi gözümden Eskişehir’i anlatacağım My Eskişehir’de. Şehirle ilgili bilgiler, fotoğraflar, videolar aklıma ne eserle, takılacak buralarda. Sizde olursanız My Eskişhir tadından yenmez artık.

My Eskişhir olarak, Merhaba Dünya!

Eskişehir Porsuk Çayı Gece Görüntüsü

 

8 sene önce yazılmıştır.
EtiCanlar:
"Başlarken" bu yazı 1 Haziran 2011 tarihinde saat 21:54 sularında "Genel" kategorisinde yayınlanmış olup "MyEskisehir" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3.831 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
  • FriendFeed'de Paylaş
  • Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
  • Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

    © 2011 My Eskişehir. Tüm Hakları Saklıdır.